Print Drawsheet

   $15,000 Antalya (16 Apr 2018 - 22 Apr 2018) - Singles - Main Draw

   TENNIS ORGANISATION CUP - 15,000USD (Clay - Outdoor)

  • 1st Round
    • Ipek SOYLU (TUR) [1]
      |
      Magdalena STOILKOVSKA (MKD)
    • Ena KAJEVIC (CRO) (Q)
      |
      Kamilla RAKHIMOVA (RUS) (Q)
    • Anna PRIBYLOVA (RUS)
      |
      Eliessa VANLANGENDONCK (BEL)
    • Gyulnara NAZAROVA (UKR) (Q)
      |
      Dia EVTIMOVA (BUL) [5]
    • Anastasia PRIBYLOVA (RUS) [3]
      |
      Doga Selen TAKUNYACI (TUR) (WC)
    • Ebru Zeynep YAZGAN (TUR) (WC)
      |
      Marie METTRAUX (SUI) (Q)
    • Arabella KOLLER (AUT) (Q)
      |
      Daria MISHINA (RUS)
    • Katerina VANKOVA (CZE)
      |
      Magdalena PANTUCKOVA (CZE) [7]
    • Federica BILARDO (ITA) [6]
      |
      Aline THOMMEN (SUI) (Q)
    • Sabrina RITTBERGER (GER) (Q)
      |
      Nika SHYTKOUSKAYA (BLR)
    • Betina TOKAC (TUR) (Q)
      |
      Ilay YORUK (TUR) (WC)
    • Johana MARKOVA (CZE)
      |
      Anastasiya KOMARDINA (RUS) [4]
    • Julia STAMATOVA (BUL) [8]
      |
      Haruna ARAKAWA (JPN)
    • Nathalia WOLF GASPARIN (BRA) (WC)
      |
      Verena MELISS (ITA)
    • Yulia KULIKOVA (RUS)
      |
      Anna UREKE (RUS)
    • Axana MAREEN (BEL)
      |
      Alexandra PANOVA (RUS) [2]
  • 2nd Round
    • Ipek SOYLU (TUR) [1]
      6-1 7-5 |
      |
      Kamilla RAKHIMOVA (RUS) (Q)
      6-3 6-1 |
    • Anna PRIBYLOVA (RUS)
      6-3 6-7(1) 7-5 |
      |
      Dia EVTIMOVA (BUL) [5]
      6-3 6-4 |
    • Anastasia PRIBYLOVA (RUS) [3]
      6-1 6-0 |
      |
      Marie METTRAUX (SUI) (Q)
      6-2 6-0 |
    • Daria MISHINA (RUS)
      6-1 7-5 |
      |
      Magdalena PANTUCKOVA (CZE) [7]
      6-4 6-2 |
    • Federica BILARDO (ITA) [6]
      6-3 6-2 |
      |
      Sabrina RITTBERGER (GER) (Q)
      7-5 6-2 |
    • Betina TOKAC (TUR) (Q)
      6-2 6-4 |
      |
      Johana MARKOVA (CZE)
      6-4 6-0 |
    • Julia STAMATOVA (BUL) [8]
      6-4 6-2 |
      |
      Verena MELISS (ITA)
      6-2 6-3 |
    • Anna UREKE (RUS)
      6-3 6-1 |
      |
      Alexandra PANOVA (RUS) [2]
      6-1 6-2 |
  • Quarterfinal
    • Ipek SOYLU (TUR) [1]
      7-5 4-6 6-1 |
      |
      Anna PRIBYLOVA (RUS)
      6-2 4-6 6-4 |
    • Anastasia PRIBYLOVA (RUS) [3]
      4-6 6-3 6-1 |
      |
      Magdalena PANTUCKOVA (CZE) [7]
      3-6 6-3 6-3 |
    • Federica BILARDO (ITA) [6]
      6-2 6-1 |
      |
      Johana MARKOVA (CZE)
      6-0 4-6 6-1 |
    • Verena MELISS (ITA)
      6-3 6-4 |
      |
      Alexandra PANOVA (RUS) [2]
      7-6(1) 6-3 |
  • Semifinal
    • Anna PRIBYLOVA (RUS)
      4-6 6-3 7-5 |
      |
      Anastasia PRIBYLOVA (RUS) [3]
      7-5 6-1 |
    • Federica BILARDO (ITA) [6]
      6-2 6-0 |
      |
      Alexandra PANOVA (RUS) [2]
      6-3 6-4 |
  • Final
    • Anastasia PRIBYLOVA (RUS) [3]
      6-4 6-0 |
      |
      Alexandra PANOVA (RUS) [2]
      7-5 6-3 |

Winner

Alexandra, PANOVA (RUS) [2]
6-2 7-6(3)