Print Drawsheet

   $15,000 Antalya Qualifying Draw (04 Dec 2017 - 10 Dec 2017) - Singles - Qualifying Draw

   TENNIS ORGANISATION CUP - 15,000USD (Clay - Outdoor)

  • 1st Round
    • Magdalena STOILKOVSKA (MKD) [1]
      |
      BYE
    • BYE
      |
      Alexandra Alina TINCU (ROU)
    • Julia HELBET (MDA)
      |
      BYE
    • BYE
      |
      Oleksandra ANDRIEIEVA (UKR)
    • Lina GLUSHKO (ISR) [2]
      |
      BYE
    • BYE
      |
      Marina TIMOFEEVA (RUS)
    • Zaklin BOKAN (SLO)
      |
      BYE
    • BYE
      |
      Mariam DALAKISHVILI (GEO)
    • Chihiro TAKAYAMA (JPN) [3]
      |
      BYE
    • BYE
      |
      Nina FURMANIAK (POL)
    • Maria MIKHAYLOVA (RUS)
      |
      BYE
    • BYE
      |
      Justine PYSSON (BEL)
    • Ioana GHEORGHITA (ROU) [4]
      |
      BYE
    • BYE
      |
      Xinyu CAI (CHN)
    • Buse SUER (TUR)
      |
      BYE
    • BYE
      |
      Aleksandra BUCZYNSKA (POL)
    • Zeynep Sena SARIOGLAN (TUR) [5]
      |
      BYE
    • BYE
      |
      Aleksandra RYCHLEWSKA (POL)
    • Sophie GERITS (BEL)
      |
      BYE
    • BYE
      |
      Andra Maria NITESCU (ROU)
    • Maria SOTOMAYOR CHICOTE (ESP)
      |
      BYE
    • BYE
      |
      Zeynep Naz OZTURK (TUR)
    • Andjela SKROBONJA (SRB)
      |
      BYE
    • BYE
      |
      Anabel MARTINOVIC (GER)
    • Margarita TEN (RUS)
      |
      BYE
    • BYE
      |
      Abhilasha MEHRA (IND)
    • Valeriia SHEIKINA (UKR)
      |
      Sabrina RITTBERGER (GER)
    • BYE
      |
      Paulina BAKAITE (LTU)
    • Maria TOMA (ROU)
      |
      BYE
    • BYE
      |
      Clara FROGET (FRA)
    • Tuana TINAZTEPE (TUR)
      |
      BYE
    • BYE
      |
      Negar HABIBI AMESHI (IRI)
  • 2nd Round
    • Magdalena STOILKOVSKA (MKD) [1]
       |
      |
      Alexandra Alina TINCU (ROU)
       |
    • Julia HELBET (MDA)
       |
      |
      Oleksandra ANDRIEIEVA (UKR)
       |
    • Lina GLUSHKO (ISR) [2]
       |
      |
      Marina TIMOFEEVA (RUS)
       |
    • Zaklin BOKAN (SLO)
       |
      |
      Mariam DALAKISHVILI (GEO)
       |
    • Chihiro TAKAYAMA (JPN) [3]
       |
      |
      Nina FURMANIAK (POL)
       |
    • Maria MIKHAYLOVA (RUS)
       |
      |
      Justine PYSSON (BEL)
       |
    • Ioana GHEORGHITA (ROU) [4]
       |
      |
      Xinyu CAI (CHN)
       |
    • Buse SUER (TUR)
       |
      |
      Aleksandra BUCZYNSKA (POL)
       |
    • Zeynep Sena SARIOGLAN (TUR) [5]
       |
      |
      Aleksandra RYCHLEWSKA (POL)
       |
    • Sophie GERITS (BEL)
       |
      |
      Andra Maria NITESCU (ROU)
       |
    • Maria SOTOMAYOR CHICOTE (ESP)
       |
      |
      Zeynep Naz OZTURK (TUR)
       |
    • Andjela SKROBONJA (SRB)
       |
      |
      Anabel MARTINOVIC (GER)
       |
    • Margarita TEN (RUS)
       |
      |
      Abhilasha MEHRA (IND)
       |
    • Sabrina RITTBERGER (GER)
      6-0 6-2 |
      |
      Paulina BAKAITE (LTU)
       |
    • Maria TOMA (ROU)
       |
      |
      Clara FROGET (FRA)
       |
    • Tuana TINAZTEPE (TUR)
       |
      |
      Negar HABIBI AMESHI (IRI)
       |
  • 3rd Round
    • Magdalena STOILKOVSKA (MKD) [1]
      6-0 6-2 |
      |
      Oleksandra ANDRIEIEVA (UKR)
      6-2 7-5 |
    • Lina GLUSHKO (ISR) [2]
      6-2 6-0 |
      |
      Mariam DALAKISHVILI (GEO)
      6-1 6-0 |
    • Chihiro TAKAYAMA (JPN) [3]
      6-4 6-2 |
      |
      Justine PYSSON (BEL)
      6-1 6-1 |
    • Xinyu CAI (CHN)
      6-3 4-6 6-3 |
      |
      Aleksandra BUCZYNSKA (POL)
      6-1 6-0 |
    • Zeynep Sena SARIOGLAN (TUR) [5]
      6-0 6-1 |
      |
      Sophie GERITS (BEL)
      6-3 5-7 6-3 |
    • Zeynep Naz OZTURK (TUR)
      6-0 6-3 |
      |
      Andjela SKROBONJA (SRB)
      6-1 6-1 |
    • Abhilasha MEHRA (IND)
      6-0 6-1 |
      |
      Sabrina RITTBERGER (GER)
      6-3 6-1 |
    • Maria TOMA (ROU)
      6-4 3-6 6-4 |
      |
      Tuana TINAZTEPE (TUR)
      4-0 Retired|

Qualified

  • Oleksandra, ANDRIEIEVA (UKR)
    7-6(5) 3-6 6-4
  • Mariam, DALAKISHVILI (GEO)
    6-2 6-3
  • Justine, PYSSON (BEL)
    6-2 7-5
  • Xinyu, CAI (CHN)
    6-0 6-0
  • Sophie, GERITS (BEL)
    7-5 6-1
  • Andjela, SKROBONJA (SRB)
    6-4 7-5
  • Sabrina, RITTBERGER (GER)
    6-0 6-0
  • Maria, TOMA (ROU)
    6-1 6-1