Print Drawsheet

   $15,000 Antalya Qualifying Draw (20 Mar 2017 - 26 Mar 2017) - Singles - Qualifying Draw

   TENNIS ORGANISATION CUP - 15,000USD (Clay - Outdoor)

  • 1st Round
    • Clothilde DE BERNARDI (FRA) [1]
      |
      BYE
    • Liza OLSHANSKAYA (UKR)
      |
      Zhuoma NI MA (CHN)
    • Jana LAZAREVIC (SRB)
      |
      Anna DIDKOVSKA (UKR)
    • BYE
      |
      Lisa KUNG (SUI)
    • Anna SLOVAKOVA (CZE) [2]
      |
      BYE
    • BYE
      |
      Zhima DU (CHN)
    • Muazzez DEMIRCI (TUR)
      |
      Mi Zhuoma YOU (CHN)
    • BYE
      |
      Biljana JOVANOVIC (SRB)
    • Kristina OSTOJIC (SRB) [3]
      |
      BYE
    • Nina RUDIUKOVA (RUS)
      |
      Jelena PJERANOVIC (SRB)
    • Emma BRUST (SUI)
      |
      Maria ORESHKINA (RUS)
    • BYE
      |
      Andrijana STOILKOVIC (SRB)
    • Ana SHANIDZE (GEO) [4]
      |
      BYE
    • Ekin ERCETIN (TUR)
      |
      Anastasia KHARCHENKO (UKR)
    • Anais DEFOSSEZ (BEL)
      |
      Oleksandra BALABA (UKR)
    • BYE
      |
      Ziyu WANG (CHN)
    • Selin OVUNC (TUR) [5]
      |
      BYE
    • Nevena GEORGIEVA (BUL)
      |
      Deniz PAYKOC (TUR)
    • Shou Na MU (CHN)
      |
      Jennifer LUIKHAM (IND)
    • BYE
      |
      Milica CUBRANOVIC (SRB)
    • Kristina MILETIC (SRB) [6]
      |
      BYE
    • BYE
      |
      Emilie LINDH GALLAGHER (GBR)
    • Ipek CEVIK (TUR)
      |
      Doga TURKMEN (TUR)
    • BYE
      |
      Juliya POPYK (UKR)
    • Nina KOLAR (SLO) [7]
      |
      BYE
    • BYE
      |
      Tuana TINAZTEPE (TUR)
    • Marta KOSTYUK (UKR)
      |
      Ana Maria Gabriela TARANU (ROU)
    • BYE
      |
      Lana KENTCHIASHVILI (GEO)
    • Inci OGUT (TUR) [8]
      |
      BYE
    • BYE
      |
      Kate ZUEVA (UKR)
    • Anastasiya KHRUSTALEVA (RUS)
      |
      Nurseda AKOVALIER (TUR)
    • BYE
      |
      Daniela VISMANE (LAT)
  • 2nd Round
    • Clothilde DE BERNARDI (FRA) [1]
       |
      |
      Zhuoma NI MA (CHN)
      6-0 6-1 |
    • Jana LAZAREVIC (SRB)
      6-2 7-6(4) |
      |
      Lisa KUNG (SUI)
       |
    • Anna SLOVAKOVA (CZE) [2]
       |
      |
      Zhima DU (CHN)
       |
    • Mi Zhuoma YOU (CHN)
      3-0 Retired|
      |
      Biljana JOVANOVIC (SRB)
       |
    • Kristina OSTOJIC (SRB) [3]
       |
      |
      Nina RUDIUKOVA (RUS)
      7-5 6-1 |
    • Maria ORESHKINA (RUS)
      6-2 6-1 |
      |
      Andrijana STOILKOVIC (SRB)
       |
    • Ana SHANIDZE (GEO) [4]
       |
      |
      Anastasia KHARCHENKO (UKR)
      6-4 6-4 |
    • Anais DEFOSSEZ (BEL)
      6-3 6-3 |
      |
      Ziyu WANG (CHN)
       |
    • Selin OVUNC (TUR) [5]
       |
      |
      Nevena GEORGIEVA (BUL)
      7-6(5) 5-7 6-3 |
    • Shou Na MU (CHN)
      6-4 6-1 |
      |
      Milica CUBRANOVIC (SRB)
       |
    • Kristina MILETIC (SRB) [6]
       |
      |
      Emilie LINDH GALLAGHER (GBR)
       |
    • Doga TURKMEN (TUR)
      5-7 6-2 6-2 |
      |
      Juliya POPYK (UKR)
       |
    • Nina KOLAR (SLO) [7]
       |
      |
      Tuana TINAZTEPE (TUR)
       |
    • Marta KOSTYUK (UKR)
      6-1 6-1 |
      |
      Lana KENTCHIASHVILI (GEO)
       |
    • Inci OGUT (TUR) [8]
       |
      |
      Kate ZUEVA (UKR)
       |
    • Anastasiya KHRUSTALEVA (RUS)
      Walkover|
      |
      Daniela VISMANE (LAT)
       |
  • 3rd Round
    • Clothilde DE BERNARDI (FRA) [1]
      6-0 6-0 |
      |
      Jana LAZAREVIC (SRB)
      6-2 6-4 |
    • Zhima DU (CHN)
      7-5 6-2 |
      |
      Mi Zhuoma YOU (CHN)
      6-1 6-1 |
    • Kristina OSTOJIC (SRB) [3]
      6-0 6-2 |
      |
      Andrijana STOILKOVIC (SRB)
      7-5 6-1 |
    • Ana SHANIDZE (GEO) [4]
      6-4 3-0 Retired|
      |
      Anais DEFOSSEZ (BEL)
      6-2 6-1 |
    • Selin OVUNC (TUR) [5]
      4-6 6-1 7-6(5) |
      |
      Shou Na MU (CHN)
      4-6 7-6(4) 6-4 |
    • Kristina MILETIC (SRB) [6]
      6-3 6-3 |
      |
      Doga TURKMEN (TUR)
      6-4 6-3 |
    • Nina KOLAR (SLO) [7]
      6-3 6-1 |
      |
      Marta KOSTYUK (UKR)
      6-0 6-3 |
    • Inci OGUT (TUR) [8]
      6-3 6-0 |
      |
      Daniela VISMANE (LAT)
      6-1 6-1 |

Qualified

  • Clothilde, DE BERNARDI (FRA)
    6-0 6-0
  • Zhima, DU (CHN)
    6-7(8) 6-3 6-2
  • Kristina, OSTOJIC (SRB)
    6-2 1-6 6-4
  • Ana, SHANIDZE (GEO)
    6-0 6-4
  • Shou Na, MU (CHN)
    6-1 6-3
  • Kristina, MILETIC (SRB)
    6-1 6-3
  • Marta, KOSTYUK (UKR)
    6-1 6-3
  • Daniela, VISMANE (LAT)
    6-2 6-3