Print Drawsheet

   $15,000 Antalya (20 Mar 2017 - 26 Mar 2017) - Singles - Main Draw

   TENNIS ORGANISATION CUP - 15,000USD (Clay - Outdoor)

  • 1st Round
    • Sofia SHAPATAVA (GEO) [1]
      |
      Marta KOSTYUK (UKR) (Q)
    • Doga Selen TAKUNYACI (TUR) (WC)
      |
      Zeynep Sena SARIOGLAN (TUR) (WC)
    • Ilay YORUK (TUR) (WC)
      |
      Azradeniz COMLEK (TUR) (WC)
    • Clothilde DE BERNARDI (FRA) (Q)
      |
      Jelena SIMIC (BIH) [7]
    • Julia GRABHER (AUT) [3]
      |
      Mariana DRAZIC (CRO)
    • Daniela VISMANE (LAT) (Q)
      |
      Mirabelle NJOZE (GBR)
    • Eliessa VANLANGENDONCK (BEL)
      |
      Ana SHANIDZE (GEO) (Q)
    • Csilla ARGYELAN (HUN)
      |
      Dia EVTIMOVA (BUL) [6]
    • Aleksandra POSPELOVA (RUS) [8]
      |
      Kristina OSTOJIC (SRB) (Q)
    • Zhima DU (CHN) (Q)
      |
      Sandra JAMRICHOVA (SVK)
    • Bojana MARKOVIC (SRB)
      |
      Ani VANGELOVA (BUL)
    • Leonie KUNG (SUI)
      |
      Valentyna IVAKHNENKO (RUS) [4]
    • Magdalena PANTUCKOVA (CZE) [5]
      |
      Kristina MILETIC (SRB) (Q)
    • Cristina ADAMESCU (ROU)
      |
      Ksenia PALKINA (KGZ)
    • Shou Na MU (CHN) (Q)
      |
      Olga DANILOVIC (SRB)
    • Marina KACHAR (SRB)
      |
      Gabriela PANTUCKOVA (CZE) [2]
  • 2nd Round
    • Marta KOSTYUK (UKR) (Q)
      7-6(6) 6-2 |
      |
      Zeynep Sena SARIOGLAN (TUR) (WC)
      6-1 6-2 |
    • Azradeniz COMLEK (TUR) (WC)
      2-6 6-4 6-4 |
      |
      Jelena SIMIC (BIH) [7]
      5-7 7-6(3) 6-3 |
    • Julia GRABHER (AUT) [3]
      6-4 6-1 |
      |
      Daniela VISMANE (LAT) (Q)
      6-3 6-2 |
    • Eliessa VANLANGENDONCK (BEL)
      6-2 6-2 |
      |
      Csilla ARGYELAN (HUN)
      6-4 5-2 Retired|
    • Kristina OSTOJIC (SRB) (Q)
      6-2 6-2 |
      |
      Zhima DU (CHN) (Q)
      6-2 6-4 |
    • Bojana MARKOVIC (SRB)
      6-3 6-1 |
      |
      Valentyna IVAKHNENKO (RUS) [4]
      6-1 6-2 |
    • Magdalena PANTUCKOVA (CZE) [5]
      7-5 6-1 |
      |
      Ksenia PALKINA (KGZ)
      6-0 6-2 |
    • Olga DANILOVIC (SRB)
      6-2 6-2 |
      |
      Gabriela PANTUCKOVA (CZE) [2]
      7-5 6-0 |
  • Quarterfinal
    • Marta KOSTYUK (UKR) (Q)
      6-2 6-1 |
      |
      Jelena SIMIC (BIH) [7]
      6-4 6-0 |
    • Julia GRABHER (AUT) [3]
      6-1 6-2 |
      |
      Eliessa VANLANGENDONCK (BEL)
      4-0 Retired|
    • Kristina OSTOJIC (SRB) (Q)
      Walkover|
      |
      Valentyna IVAKHNENKO (RUS) [4]
      6-4 6-2 |
    • Ksenia PALKINA (KGZ)
      6-4 6-0 |
      |
      Olga DANILOVIC (SRB)
      6-2 6-0 |
  • Semifinal
    • Marta KOSTYUK (UKR) (Q)
      6-3 4-6 6-3 |
      |
      Julia GRABHER (AUT) [3]
      6-0 6-1 |
    • Valentyna IVAKHNENKO (RUS) [4]
      6-0 6-4 |
      |
      Olga DANILOVIC (SRB)
      6-1 6-2 |
  • Final
    • Julia GRABHER (AUT) [3]
      6-4 1-6 6-4 |
      |
      Olga DANILOVIC (SRB)
      7-6(4) 6-3 |

Winner

Olga, DANILOVIC (SRB)
6-3 6-2