10th Lyttos Beach ITF Pro Circuit
ITF Women's Circuit

ORDER OF PLAY
Thursday 23 Mar 2017
Week Of
20 Mar 2017
City, Country
Heraklion GRE
Prize Money
US$15000
Tournament Key
W-WITF-GRE-03A-2017


No.Court 1Court 2Court 13Clay Court 1Clay Court 2Clay Court 3
1Starting at 9:30
MS

Jaroslav Pospisil (CZE) [7]
vs.
Alexandros Skorilas (GRE)

6-2 6-1
Starting at 9:30
MS

Maxim Tybar (BLR)
vs.
Marek Jaloviec (CZE) [2]

2-6 2-6
Starting at 9:30
MS

Benjamin Bonzi (FRA) [3]
vs.
Marcelo Tomas Barrios Vera (CHI)

4-6 4-6
Starting at 9:30
WS

Olga Ianchuk (UKR) [1]
vs.
Mia Nicole Eklund (FIN)

6-2 6-0
Starting at 9:30
WS

Bojana Marinkovic (SRB)
vs.
Luisa Marie Huber (GER)

6-1 6-1
Starting at 9:30
WS

Vendula Zovincova (CZE)
vs.
Karolina Novotna (CZE)

6-7(5) 3-6
2Followed By
MS

Jonny O'mara (GBR)
vs.
Dzmitry Zhyrmont (BLR) [4]

7-6(4) 4-6 4-6
Followed By
MS

Alex Molcan (SVK)
vs.
Peter Bothwell (IRL)

6-1 6-1
Followed By
MS

Neil Pauffley (GBR)
vs.
Temur Ismailov (UZB) [6]

4-6 0-2 RET
Followed By
WS

Carol Zhao (CAN) [5]
vs.
Cindy Castille (FRA)

6-0 6-3
Followed By
WS

Natalia Nikolopoulou (GRE)
vs.
Camila Giangreco Campiz (PAR)

2-6 1-6
Followed By
WS

Michaela Boev (BEL)
vs.
Mira Antonitsch (AUT)

6-3 6-3
3Not Before 14:00
MS

Sebastian Ofner (AUT) [1]
vs.
Christian Hirschmueller (GER)

6-7(7) 6-7(5)
Not Before 14:00
MD

Ivo Minar (CZE) /
Robin Stanek (CZE)
vs.
Marcelo Tomas Barrios Vera (CHI) /
Benjamin Bonzi (FRA
)

4-6 3-6
Not Before 14:00
MS

Aleksandar Lazov (BUL) [5]
vs.
Markos Kalovelonis (RUS)

6-3 6-4
Not Before 14:00
WD

Olga Ianchuk (UKR) /
Despina Papamichail (GRE) [1
]
vs.
Bojana Marinkovic (SRB) /
Vendula Zovincova (CZE)

6-3 7-5
Not Before 14:00
WS

Alberta Brianti (ITA) [3]
vs.
Ioana Gaspar (ROU)

6-3 7-6(5)
Not Before 14:00
WS

Angelique Svinos (AUS)
vs.
Miriam Kolodziejova (CZE) [4]

4-6 2-6
4Followed By
MD

Stamatios Kapiris (GRE) /
Petros Tsitsipas (GRE)
vs.
Yaraslav Shyla (BLR) /
Dzmitry Zhyrmont (BLR) [3
]

3-6 6-4 4-10
Followed By
MD

Scott Clayton (GBR) /
Jonny O'mara (GBR) [1
]
vs.
Nick Chappell (USA) /
Robert Galloway (USA)

6-4 6-7(6) 10-6
Followed By
MD

Richard Gabb (GBR) /
Luke Johnson (GBR
)
vs.
Hunter Callahan (USA) /
Nicholas S. Hu (USA)

6-4 6-4
Followed By
WD

Kseniia Bekker (RUS) /
Tamara Curovic (SRB) [3
]
vs.
Mia Nicole Eklund (FIN) /
Sandra Ortevall (SWE)

6-3 6-2
Followed By
WD

Caroline Ilowska (AUT) /
Natalija Kostic (SRB
)
vs.
Sarah Beth Grey (GBR) /
Luisa Marie Huber (GER) [4]

6-0 6-2
Followed By
WD

Mira Antonitsch (AUT) /
Karman Kaur Thandi (IND
)
vs.
Charlotte Robillard-Millette (CAN) /
Carol Zhao (CAN) [2]

3-6 7-5 10-4


Last match on any court may be moved
Mens Doubles Alternates sign-in before 13:30
Order of Play Released
17/03/2017 06:31:05 GMT
Tournament Director
Mr. Antonis Kalaitzakis
ITF Supervisor
Peter Finn

All match times are shown in local time.
At combined Men's and Women's tournaments, empty cells may indicate scheduled matches for a related event.