TENNIS ORGANISATION CUP
ITF Women's Circuit

ORDER OF PLAY
Thursday 23 Mar 2017
Week Of
20 Mar 2017
City, Country
Antalya TUR
Prize Money
US$15000
Tournament Key
W-WITF-TUR-11A-2017


No.Court 12Court 3Court 4Court 5Court 6Court 8Court 9Court 10
1Starting at 10:00
MS

Kamil Majchrzak (POL) [1]
vs.
Ilya Vasilyev (RUS)

6-1 6-1
Starting at 10:00
MS

Kirill Kivattsev (RUS)
vs.
Cem Ilkel (TUR) [2]

4-6 4-6
Starting at 10:00
MS

Mariano Kestelboim (ARG) [7]
vs.
Alexander Vasilenko (RUS)

6-2 3-1 RET
Starting at 10:00
MS

Felipe Meligeni Rodrigues Alves (BRA)
vs.
Ivan Nedelko (RUS) [4]

3-6 5-7
Starting at 10:00
MS

Dimitar Kuzmanov (BUL)
vs.
Pedro Sakamoto (BRA)

6-4 7-5
Starting at 10:00
WS

Magdalena Pantuckova (CZE) [5]
vs.
Ksenia Palkina (KGZ)

4-6 0-6
Starting at 10:00
WS

Bojana Markovic (SRB)
vs.
Valentyna Ivakhnenko (RUS) [4]

4-6 2-6
Starting at 10:00
WS

Azradeniz Comlek (TUR)
vs.
Jelena Simic (BIH) [7]

4-6 0-6
2Followed By
MS

Marvin Netuschil (GER) [3]
vs.
Goran Markovic (SRB)

6-3 6-2
Followed By
MS

Davide Galoppini (ITA)
vs.
Jay Clarke (GBR) [8]

3-6 3-6
Followed By
MS

Igor Marcondes (BRA)
vs.
Lukas Mugevicius (LTU) [5]

6-2 6-0
Followed By
WD

Alona Fomina (UKR) /
Doga Selen Takunyaci (TUR
)
vs.
Clothilde de Bernardi (FRA) /
Ani Vangelova (BUL) [4]

6-7(6) 6-4 11-9
Followed By
WS

Olga Danilovic (SRB)
vs.
Gabriela Pantuckova (CZE) [2]

6-2 6-0
Followed By
WS

Julia Grabher (AUT) [3]
vs.
Daniela Vismane (LAT)

6-1 6-2
Followed By
WS

Eliessa Vanlangendonck (BEL)
vs.
Csilla Argyelan (HUN)

4-0 RET
Followed By
WS

Marta Kostyuk (UKR)
vs.
Zeynep Sena Sarioglan (TUR)

6-2 6-1
3After Rest, Not Before 13:30
MD

Pedro Bernardi (BRA) /
Mariano Kestelboim (ARG) [1
]
vs.
Ivan Nedelko (RUS) /
Thomas Statzberger (AUT)

W/O
After Rest, Not Before 13:30
MD

Kirill Kivattsev (RUS) /
Federico Maccari (ITA
)
vs.
Sarp Agabigun (TUR) /
Anil Yuksel (TUR)

2-6 7-6(3) 10-6
After Rest, Not Before 13:30
MD

Mikhail Fufygin (RUS) /
Vladimir Uzhylovsky (UKR) [3]
vs.
Victor Baluda (RUS) /
Ilya Vasilyev (RUS
)

2-6 5-7
  After Rest, Not Before 13:30
WD

Valentyna Ivakhnenko (RUS) /
Aleksandra Pospelova (RUS) [1
]
vs.
Emilie Lindh Gallagher (GBR) /
Mirabelle Njoze (GBR)

6-0 6-2
Not Before 13:30
WD

Sandra Jamrichova (SVK) /
Jelena Simic (BIH
)
vs.
Lana Kentchiashvili (GEO) /
Ana Shanidze (GEO)

6-2 7-5
After Rest, Not Before 13:30
WD

Milica Cubranovic (SRB) /
Bojana Markovic (SRB)
vs.
Ksenia Palkina (KGZ) /
Sofia Shapatava (GEO) [2
]

2-6 4-6


Last match on any court may be moved
Singles Alternates sign-in before:
Doubles Alternates sign-in before:
Order of Play Released
22/03/2017 15:41:55 GMT
Tournament Director
MR.OZGUR ERGUDEN
ITF Supervisor
Toygar Alagoz

All match times are shown in local time.
At combined Men's and Women's tournaments, empty cells may indicate scheduled matches for a related event.